Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kapet në flagrancë i dënuari në burgun e Rrogozhinës, mësohet se çfarë iu gjet brenda në qeli

Postuar: 18/07/2019 - 10:47

Kontrollet e shumta edhe në institucionet e vuajtjes së dënimit, kanë zbuluar paligjshmëri në mesin e të dënuarve. Një i burgosur është arrestuar në flagrancë për një tjetër akuzë të rëndë ndaj tij, atë të sendeve të palejuara në qelinë e burgimit.

Mësohet se nga hetimet e nisur nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Burgje, në Institucionin e Vuajtjes së Dënimit në Rrogozhinë, i dënuari Endri G, i njohur si "Kartela", u kap me disa telefona dhe sende të paligjshme në qelinë e tij.

Vepra penale që rëndon ndaj tij parashikohet nga neni 324/a, i Kodi Penal.

Kujtojmë se më herët hetimi i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Burgje në IEVP si dhe ka kryer disa arrestime të bujshme në këtë sektor të rëndësishëm siç janë burgjet e vendit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 12:52

Komiteti Shqiptar i Helsinkit, nisur nga sensibilizimi i madh në opinionin publik për vrasjen e të riut 26 vjeçar që rregulloi kondicionerin e një vile, ka bërë publik qëndrimin radikal për hetimin e prokurorëve dhe g

Postuar: 24/08/2019 - 12:31

Gjykata e Tiranës caktoi masën “arrest me burg” për 27-vjeçarin Lorenc Veliaj, dëshmi

Postuar: 24/08/2019 - 12:09

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë 'arrest me burg' për Agron Selmanin.

Postuar: 24/08/2019 - 11:51

Policia e Korçës ka arrestuar një 31-vjeçar pasi xhironte gomat dhe kryente veprime të pa kontrol

Postuar: 24/08/2019 - 11:31

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në rrethinat e Tiranës.

Postuar: 24/08/2019 - 11:17

Policia e Fierit ka dal me njoftim për aksidentin e ndodhur paraditen e sotme në zonën e quajtur

Postuar: 24/08/2019 - 11:06

Ndalohet një shtetase për mashtrim, e cila përfituar 500.000 lekë në këmbim të ndihmës për legali