BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Aktualitet

Kapet në flagrancë i dënuari në burgun e Rrogozhinës, mësohet se çfarë iu gjet brenda në qeli

Kapet në flagrancë i dënuari në burgun e Rrogozhinës,

Kontrollet e shumta edhe në institucionet e vuajtjes së dënimit, kanë zbuluar paligjshmëri në mesin e të dënuarve. Një i burgosur është arrestuar në flagrancë për një tjetër akuzë të rëndë ndaj tij, atë të sendeve të palejuara në qelinë e burgimit.

Mësohet se nga hetimet e nisur nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Burgje, në Institucionin e Vuajtjes së Dënimit në Rrogozhinë, i dënuari Endri G, i njohur si "Kartela", u kap me disa telefona dhe sende të paligjshme në qelinë e tij.

Vepra penale që rëndon ndaj tij parashikohet nga neni 324/a, i Kodi Penal.

Kujtojmë se më herët hetimi i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Burgje në IEVP si dhe ka kryer disa arrestime të bujshme në këtë sektor të rëndësishëm siç janë burgjet e vendit.