BREAKING NEWS

Publiku votoi, gara ashpërsohet, ky është banori që lë përfundimisht shtëpinë e Big Brother VIP

Publiku votoi, gara ashpërsohet, ky është banori që lë
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim takon Lulzim Bashën

Ambasadorja Yuri Kim takon Lulzim Bashën
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka nxjerr për herë të parë prapaskenat tronditëse: Si më “shiti” mua dhe Edi Palokën tek ambasada! Lulzim Basha do të arrestohet nëse shkon në këtë vend...

Flamur Noka nxjerr për herë të parë prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Mblidhet kryesia e PS-së, zbardhen emrat: Ja kush janë 6 kandidatët e mundshëm për 6 marsin

Mblidhet kryesia e PS-së, zbardhen emrat: Ja kush janë 6
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ MSH: Mbi 1000 të infektuar dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ MSH: Mbi 1000 të infektuar dhe 5 humbje
x
BREAKING NEWS

Moti i keq ‘zbarkon’ në Shqipëri, reshje shiu dhe dëbore gjatë natës (Zonat e prekura)

Moti i keq ‘zbarkon’ në Shqipëri, reshje shiu dhe
x

Aktualitet

Kapet një sasi e madhe kokaine në Malin e Zi/ Makina ishte nisur nga Shqipëria. Zbardhen detajet e operacionit

Kapet një sasi e madhe kokaine në Malin e Zi/ Makina ishte nisur nga

Një sasi prej 37 kg kokainë është kapur nga policia malazeze. Lënda narkotike ishte fshehur në një automjet tip ‘volkswagen’ me targa shqiptare ndërsa dyshohet se ishte nisur drejt Kroacisë. Ende nuk dihet origjina se nga ishte nisur lënda narkotike, ndërsa grupi i hetimit ngritur për këtë çështje në vendin fqinj, dyshon se Mali i Zi shërbente si vend tranzit.

Lënda narkotike ishte e ndarë në 35 pako të ndryshme e gatshme për t’u tregtuar. Makina në fjalë i është nënshtruar kontrolleve nga autoritetet doganore në pikën kufitare të Debeli Brijeg ku është konstatuar edhe lënda narkotike.

Sasia e drogës është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, ndërsa kanë nisur hetimet për zbulimin e rrjetit të personave që mund të jenë përfshirë në këtë trafik të paligjshëm.

Kujtojmë se në muajin Gusht të këtij viti në Mal të Zi u kap një sasi rekord droge prej më shumë se 1 ton kokainë, e cila u gjet në një trajler me banane që vinte nga Amerika Latine.

Nga kontrolli i ushtruar në një magazinë në Zeta, një qytet pranë Podgoricës, u gjet sasia e drogës e paketuar në 1205 pako të ndryshme të cilat mbanin mbishkrimin “Covid”, ndërsa pati edhe persona të arrestuar.