BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x
BREAKING NEWS

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor burrë’, zbërthehen prapaskenat e shitjes së drogës në Tiranë! Si ‘cjapi te kasapi’ te i infiltruari i policisë (BISEDA)

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor
x
BREAKING NEWS

“Izet Haxhia të shpallet...”/ Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë, avokati Idajet Beqiri trondit me deklaratën dhe zbardh detajet e forta: Sali Berisha nxori në pritë Azem Hajdarin

“Izet Haxhia të shpallet...”/ Bëri rekurs në
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Çfarë pritet të ndodhë me ish ministrin Mediu ditën e sotme, zbardhet lëvizja e minutave të fundit

Tragjedia e Gërdecit/ Çfarë pritet të ndodhë me ish
x

Aktualitet

Kapet shqiptari me aftësi të kufizuar, ja si bënte “kërdinë” me grabitje në Greqi

Kapet shqiptari me aftësi të kufizuar, ja si bënte

Policia greke zhvilloi dy ditë më parë në Korinth dhe Atikë një operacion, ku u arrestuan katër anëtarë të bandës famëkeqe shqiptare, të moshës 26 deri në 44 vjeç, të cilët akuzohen për vjedhje, pastrim i parave, veprës narkotike, dhunë ndaj punonjësve të drejtësisë.

Në mesin e të arrestuarve është transportuesi shqiptar, G. Hinga, 44 vjeç nga Remasi i Divjakës, i cili pas vjedhjeve mblidhte grupin dhe sigurohej që të mos pikaseshin nga policia.

44 vjeçari akuzohet për të paktën 21 raste vjedhjesh, me organizatën kriminale që në vetëm 5 muaj veprim ka përfituar një përfitim financiar të paligjshëm prej të paktën 200 mijë euro.

Sipas medieve greke, banda e grabitësve shqiptarë e nisën aktivitetin e tyre kriminal në gushtin e vitit 2022, duke vjeedhur në rajone të ndryshme të Greqisë, si Arkadia, Korinthia, Argolis, Akaia, Aetoloakarnania, Fokida, Evrytania, Preveza, Arta, Trikala dhe Kardita.

Ata hynin në shtëpi duke thyer xhamat, dyert e ballkonit apo dyert e hyrjes kryesore dhe “zbulonin” se kishin gjetur para dhe xhevahire me vlerë të madhe.  Më pas janë larguar me  shpejtësi me  një motor luksoz.  G.Hinga me aftësi të kufizuara (me një krah dhe një këmbë) nuk u vu re fillimisht nga Policia pikërisht, pasi konsiderohet person invalid, duke transportuar lehtësisht mallrat e vjedhura.

 

Më të lexuarat