Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kapriçot” e kohës, moti për ditën e sotme

Postuar: 20/05/2019 - 07:07

Reshje shiu në të gjithë territorin.
 
Ky është parashikimi që bën për ditën e hënë 20 maj 2019, IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.
 
Sipas kësaj të fundit, qarku i Durrësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve, ndërsa në qarqet e tjera të vendit, reshjet do të jenë të dobëta.
 
RESHJET
 
Sot (e hënë dt.20) priten reshje mesatare në qarkun Durrës dhe të dobëta në pjesën tjetër të territorit.
 
Në shumicën e qarqeve reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht mesatare.
 
Në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate.
 
TEMPERATURAT
 
Sot (e hënë dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
 
në bregdet: 15 / 20 °C
 
në vendet e ulëta: 14 / 20 °C
 
në vendet malore: 10 / 17 °C
 
ERA

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 15:05

Peter Tiede gazetari i ‘Bild’, është një ndër personat më të komentuar në ditët e fundit në Shqipëri për shkak të përgjimeve që ai ka publikuar në lidhje me vjedhjen e votave në vend.

Postuar: 20/06/2019 - 14:50

Kryeministri Edi Rama do të mbajë sot në Shkodër një takim elektoral.

Postuar: 20/06/2019 - 14:39

Një atentat ka ndodhur para pak minutash në zonën e ish-kënetës në Durrës.

Postuar: 20/06/2019 - 14:04

Detaje te reja nga të shtënat me armë zjarri që ndodhi këtë mesdite në afërsi të Autostradës Tira

Postuar: 20/06/2019 - 14:00

Akademiku i njohur Artan Fuga paralajmëron largimin e tij nga Akademia e Shkencave nëse president

Postuar: 20/06/2019 - 13:48

Një plagosje me armë ka tronditur pak momente më parë qytetin e Durrësit.

Postuar: 20/06/2019 - 12:38

Për ngjarjen e rëndë dhe të shumëpërfolur, atë të grabitjes në Rinas kanë dalë detaje të reja.