Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ke fjalor rrugaçeje”, plas keq sherri në studio mes Laert Vasilit dhe aktivistes: Mbylle gojën (VIDEO)

Postuar: 12/02/2019 - 10:38

Viktimizimi i gruas dhe vajzës në Shqipëri, referuar edhe nga rastet e fundit të bëra publike edhe në media ka qenë tema që ka shkaktuar debat mes të ftuarve në emisionin në “360 Gradë” në Ora News.

Në një moment aktori Laert Vasili debatoi ashpër me aktivisten Gresa Hasa, madje iu drejtua asaj duke i thënë se përdor “fjalor prej rrugaçeje”.

Pjesë nga debati:

Hasa: Nuk mund të ndaloj një burrë si puna jote që të vazhdojë të ndërpresë me seksizma, ofendime  dhe me një lloj sjellje që është e papranueshme dhe është kjo sjellje që na çon në fund të ditës me ngjarje si përdhunimi, vrasja se nuk lindi diskriminimi gjinor me fatalizma të atilla, por në fakt me sjellje të kësaj natyre.

Vasili:  E dhunshme po bëhesh ti në studio. Me këtë fjalor prej rrugaçeje

Hasa: Nga ky moment do të të injoroj pasi kam ardhur këtu për të dhënë një mesazh. Të lutem shumë mbylle gojën se jam duke folur unë.

Vasili: Me këtë fjalor prej rrugaçeje në studio…më drejtoi tre ofendime dhe nuk u ndjeva. Për juve, shoqja juaj mund të ofendojë kë të dojë, as nuk e njoh kush është.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2019 - 22:29

  Qëndrimi i prerë i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë kundër “djegies” së mandateve nga PD dhe LSI ka ngjallur zemërimin e mijëra simpatizantëve, militantëve dhe anëtarëve të këtyre f

Postuar: 19/02/2019 - 22:18

Akademiku i njohur Artan Fuga tha kriza politike mund të përkeqësohet pas vendimit të opozitës

Postuar: 19/02/2019 - 21:23

Gazetari Blendi Fevziu  tha se rasti i djegies së mandateve është unikal jo vetëm në Shqip

Postuar: 19/02/2019 - 20:59

Një shqiptar dhe një italian janë arrestuar pasi kanë qëlluar me armë drejt makinës së ish-pron

Postuar: 19/02/2019 - 20:37

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shtyrë për në datën 25 shkurt seancën për prokuroren e Tiranës

Postuar: 19/02/2019 - 20:16

Ish drejtori i INUK, Florenc Hoxha deklaroi gjatë seancës gjyqësore ku ai ishte i pandehur i akuz

Postuar: 19/02/2019 - 20:02

Një grua ka mbetur e plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur pasditen e sotme në autostra