BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Aktualitet

Kë zgjedhin mes Kinës, SHBA-së dhe Rusisë? Shqiptarët japin përgjigjen epike

Kë zgjedhin mes Kinës, SHBA-së dhe Rusisë? Shqiptarët

Një sondazh i “Gallup” është publikuar sot në emisonin “Zona Zero” të Thimi Samarxhiut, në Top Neës.

Në sondazhin e “Gallup” janë të dhënat lidhur me pyetjen: “Si i gjykoni politikat ndërkombëtare të këtyre të Superfuqive? (SHBA, Rusia, Kina, BE)”, “A janë ato politika stabiliteti apo destabiliteti në botë?”.

Surprizuese janë të dhënat sa i përket Shqipërisë. Vendi ynë renditet i dyti ndër vendet që pohojnë që politikat e SHBA-së janë për stabilitet, me 72% të të anketuarve që kanë thënë “Po, është politikë stabilizuese”.

Qëndrimi nuk ka qenë shumë ndryshe për politikat e jashtme ruse, për të cilat shqiptarët kanë thënë gjithashtu se sjellin stabilitet. Veç kësaj, 79% e shqiptarëve kanë qenë dakord që edhe politikat e Kinës, sjellin stabilitet.

Pas tre të parave, shqiptarët kanë pohuar se edhe politikat e Bashkimit Europian sjellin stabilitet, konkretisht 82% e të anketuarve.

Në total janë pyetur 501 persona, por megjithatë rezulton se të anketuarit shqiptarë janë pro të gjithëve.

 

Më të lexuarat