BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

“Kemi një ngërç moral. Të gjithë prokurorët e përgjithshëm janë sulmuar...”, avokati Gjokutaj: Nëse Llalla është larguar për të shmangur ekzekutimit e vendimit nuk mund të...

“Kemi një ngërç moral. Të gjithë

Avokati Genc Gjokuatj është shprehur se nëse ish-kryeprokurori Adriatik Llalla është larguar nga vendi ynë me qëllim që t’i shmanget arrestimit nuk do të prononcohet kurrsesi.

Po ashtu Gjokutaj theksoi se historia është se të gjithë prokurorët e përgjithshëm janë sulmuar politikisht dhe është rasti i parë që dënohet me burgim.

“Ky nuk është aksion i policisë, por një ekzekutim i papërfunduar. Ka një element që policia e sigurtë e ka ditur që nuk ndodhet, por konsumon procedurën, e di që kur figuron se ka dalë nga shteti. Problemi është edhe ligjor edhe moral.

Se sa i drejtë është vendimi i gjykatës ne nuk mund t’i hymë provave, por ka një vendim të formës së prerë. Nëse prokurori është larguar për t’u shmangur ekzekutimit të vendimit sigurisht që nuk mund të prononcohet. Në këtë histori kemi një ngërç moral. Historia është se të gjithë prokurorët e përgjithshëm janë sulmuar politikisht dhe është rasti i parë që dënohet me burgim”, tha Gjokutaj.

 

 

 

Më të lexuarat