BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

Keni bërë plane për ditën e sotme? Kujdes, ja si parashikohet moti

Keni bërë plane për ditën e sotme? Kujdes, ja si

Vendi ynë gjatë orëve të para të ditës do të jetë nën dominimin e intervaleve të gjata me kthjellime në ultësirën perëndimore. Ndërsa në zonat malore do të ketë prezencë të vranësirave të lehta e kalimtare. Por pasditja dhe orët në vijim do të sjellin shtim gradual të vranësirave në të gjithë territorin, ku më të dukshme vranësirat do të jenë gjatë mbrëmjes dhe natës vonë në zonat veriore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 4°C deri në 23°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Kosova

Vlerat e larta barike kanë përfshirë të gjithë territorin e Kosovës, duke sjllë në orët e para të ditës së diel mbizotërim të motit të kthjellët në pothuajse të gjithë vendin. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës parashikohet të ketë shfaqje të vranësirave, të cilat më të theksuara do të jenë në orët e vona të natës në zonat Veriperëndimore të Kosovës.

Maqedonia e Veriut

MV gjatë paradites në pothuajse gjithë terrritorin do të jetë nën ndikimin e intervaleve të gjata me kthjellime, ku më të dukshme kthjellimet parashikohet të jenë në zonat Jugore të vendit. Por pasditja dhe kryesisht orët e mbrëmjes, do të bëjnë që i gjithë territori i MV të përfshihet nga vranësirat e shpeshta të cilat më të fokusara pritet të jenë në zonat Veriore të MV.


Rajoni dhe Evropa

Ishujt Britanik dhe Evropa Jugore do të jenë nën ndikimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në gadishullin Iberik dhe në Jug të rajonit të Ballkanit. Ndërsa pjesa Veriore e gadishullit të Ballkanit dhe Qendra e kontinentit Evropian parashikohet të jenë me vranësira dhe reshje shiu. Po ashtu nën ndikimin e një fronti të pasur me lagështirë do të jenë Skandinavia dhe Lindja e kontinentit, ku vranësirat do të gjenerojnë rreshje dëbore.