BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Aktualitet

Keni kërkuar dhe s’keni gjetur? Kjo është farmacistja nga Shqipëria që ka një thirrje të rëndësishme për qytetarët: Hajdeni dhe merrini falas

Keni kërkuar dhe s’keni gjetur? Kjo është farmacistja nga

Koronavirusi ka mbërthyer gjithë botën me ankth dhe frikë, numri i viktimave vazhdon të rritet, po ashtu edhe personave të infektuar. Në Shqipëri sipas Ministrisë së Shëndetësisë thuhet që nuk ka asnjë rast të infektuar me koronavirus, gjithashtu janë marrë masat për përballimin e ndonjë rreziku. 

Pas denoncimeve nga qytetarët e shumtë dhe media për abuzim me çmimet, Prokuroria ditën e djeshme nisi hetim për farmacitë e vendit, sipas institucionit nëse ato abuzojnë do të ndiqen penalisht.

Por farmacistja nga Korça Elda Zavalani ka shkruar se nëse nesër i vjen furnizimi me maska, ajo i shpërndan ato falas. Farmacistja gjithashtu hedh poshtë abuzimet me çmimet. 

“Nese neser do me vijne nje sasi maskash, sipas premtimit qe me eshte bere, do tju lajmeroj te vini te merni nga 1 cope secili falas.
Nuk eshte e vertete qe farmacistet kane ngritur çmimet. Ne 2000 farmaciste qe ka Shqiperia, ata 2, 3 qe abuzojne nuk e njollosin dot figuren farmacistit.

Me vjen shume keq nqs televizionet i pergjithesojne spekullimet dhe perpiqen te njollosin figuren e nderuar te farmacistit. Ne cdo profesion ka njerez te pandergjegjshem dhe ketyre tu vije turp e te mbajne pergjegjesi te plote. Te tjeret qofshin te bekuar e ju befte dita njemije !

Farmacisti eshte miku juaj.
Me respekt
Elda !”

Keni kërkuar dhe s’keni gjetur? Kjo është farmacistja nga