BREAKING NEWS

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të Kosovës", përplaset keq analisti i njohur me Kreshnik Spahiun

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të
x
BREAKING NEWS

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve në emision live: Pusho mos bëj zhurmuesin

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve
x
BREAKING NEWS

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe shpërthejnë bombë molotov në kufi

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe
x
BREAKING NEWS

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i sigurisë del me deklaratën e fortë: Objektivi kryesor i Serbisë është zhbërja e Kosovës

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës, ja skema që po përdor në situatën e tensionuar në Veri

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra
x
BREAKING NEWS

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari që humbi jetën në Sarandë (foto)

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari
x
BREAKING NEWS

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të marrë masa të forta ndaj Kosovës

Eksperti  i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve shoqërohet në polici (emri)

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve
x

Aktualitet

Keni plane për fundjavën? Meteorologia Lajda Porja tregon si do të jetë parashikimi i motit, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Keni plane për fundjavën? Meteorologia Lajda Porja tregon si do

Të gjithë ata që duan të kalojnë fundjavën në bregdet, do të kenë mundësi t’i shijojnë rrezet e diellit paraditet e të shtunës dhe të dielës deri nga ora 14:00.

Pasditet e fundjavës pritet të sjellin vranësira dhe reshje të pakëta shiu. Sinoptikanja Lajda Porja nga “MeteoAlb” thotë se nuk do të kemi një gjendje stabël të motit, megjithatë temperaturat do të jenë të larta.

Lajda Porja: Intervali që rrezikohet nga vranësirat dhe reshjet, e kemi parë gjatë gjithë javës, do të jetë që nga ora 14:00 deri në 19:30. Ky është intervali që do të ketë reshje. Sot madje do të ketë edhe rrebeshe që do të jenë më të fokusuara në zonat jugore. Parashikohet edhe qendra herë pas here të ketë rrebeshe. E shtuna dhe e diela, paraditet me diell, nga ora 08:00 deri në orën 14:00 do të jemi nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirat do të jenë shumë të pakëta.

Pas orës 14:00, do të ketë zhvillim të vranësirave, në të cilën dita e shtunë do të sjellë reshje shumë të pakta dhe më të theksuara, dita e dielë. Reshjet do të jenë pas orës 14:00 dhe do të rrezikohet deri në orën 18:00 apo 19:00. E gjithë kjo situatë atmosferike që na ka shoqëruar dhe do të vazhdojë deri në javën e parë të Qershorit, vjen si pasojë e temperaturave të larta, të cilat po regjistrohen gjatë këtyre ditëve. Fundjava nuk sjell ndonjë ndryshim të dukshëm, temperatura të larta për Majin.

Nga mëngjesi deri në orën 14:00 mund të marrin rreze dielli padiskutim, madje në zonat bregdetare, termometri ngjitet deri në 28 gradë. Më pas, do të ketë shkëputje ku do të ketë momente me pika shiu të shtunën dhe të dielën dhe më pas do të kemi një përmirësim të motit. Nuk ka një situatë