BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Aktualitet

Keni plane për fundjavën? Metereologia Lajda Porja zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin: Duke filluar nga dita e shtunë...

Keni plane për fundjavën? Metereologia Lajda Porja zbulon

Edhe fundjava do të jetë me mot të paqëndrueshëm, me prezencë të kthjellimeve, vranësirave dhe reshjeve të shiut. Metereologia Lajda Porja thekson se të shtunën nuk priten reshje ndërsa të dielën do të ketë zhvillim të vranësirave në pjesën e dytë të ditës, shoqëruar edhe me reshje shiu kryesisht në zonat lindore.

“Ka pasur përmirësim të dukshëm të motit. Dita e premte dhe e shtunë do të jenë kryesisht me mot të kthjellët, vranësirat do të jenë prezente në pjesën e dytë të ditës duke sjellë edhe reshje. Dita e sotme do të ketë rrebeshe në veri dhe verilindje dhe momente me pika shiu pothuajse në të gjithë zonën e ulët.

Bregdeti mbetet me kthjellime, vranësira por nuk pritet që të ketë reshje. Edhe e shtuna do të jetë kryesisht nën ndikimin e motit të qëndrueshëm pëgjatë gjithë ultësirës perëndimore, duke bërë që vija e bregdetit dhe zonat e ulëta të jenë me kthjellime dhe vranësira por nuk pritet të ketë reshje.

Reshjet mbeten vetëm në zonat malore. Përsa i përket të dielës, megjithëse dita do të nisë me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, do të kemi zhvillim të vranësirave në pjesën e dytë të ditës duke rrezikuar pothuajse të gjithë territorin nga reshje shiu ku më të theksuara do të jenë përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të ndjeshme, duke bërë që maksimalet të ngjiten në 31, në zona edhe 32 gradë celcius.”, tha metereologia Lajda Porja.