BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë thirrje urgjente: Nëse ndiheni keq kërkoni ...

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton
x

Aktualitet

“Keni vënë bombë, problem i madh...”, gazetari i njohur shqiptar tregon si u bë pjesë e medias dhe shkrimi i tij i parë që bëri bujë: Kishte 10 muaj me granatën në makinë!

“Keni vënë bombë, problem i madh...”, gazetari i

Gazetari Roland Qafoku tregoi sot në emisionin ‘Breaking’ sesi u bë pjesë e medias. Ai tregoi se fillimisht ka nisur punë në median e shkruar si gazetar kronike.

“’Alo, keni vënë bombë, problem i madh që keni vënë bombë’. Merrnin njerëz anonimë e thoshin që kanë vënë bombë, e askush nuk trembej. Unë thosha me veten sa mirë aktrojnë apo janë të çmendur. Por ata ishiun mësuar me këto telefonata”, tha Qafoku për impaktin e parë që kishte pasur në ditët e tij të paar si gazetar ne redaksinë ku punonte.

Ai tregoi gjithashtu edhe shkrimin e tij të parë, i cili bëri shumë bujë asokohe.

“Nisa punë në sektorin e kronikës së zezë. Se rregulli ishte nëse nis si gazetar kronike, bëhesh i suksesshëm. Ishte një djalë nga Tirana që kishte blerë një makinë në Vlorë. Kishte 10 muaj që bënte punë me atë makinë, kur i vjen pronari dhe e pyet nëse i ka shpërthyer bomba. Hasmit i kishin vendosur bombë, e askush nuk e dinte. Kishte 10 muaj granatën në makinë. Ja hoqe bombën e kishin pyetur hasmit e ai ishte përgjigjur: ‘Unë e shita’. Bëri shumë bujë. Nuk isha mësuar, e të gjithë më pyesnin se ku e gjete”, tha Qafoku.