BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x
BREAKING NEWS

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet nga roli i Drejtuesit Politik për Qarkun e Shkodrës: Pas një reflektimi të thellë... (DEKLARATA)

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet
x
BREAKING NEWS

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite burg caktohet për autorin

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite
x
BREAKING NEWS

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të shtrenjtë 17-vjeçarit në Lezhë? “Po e them për herë të parë”/ Eksperti zbardh detajet tronditëse: Një e ngjashme vrau bankierin Artan Santo

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të
x
BREAKING NEWS

Pastrim parash të miliona eurove/ Gjykata merr vendimin për shoferin dhe kunatin e Rezar Taçit

Pastrim parash të miliona eurove/ Gjykata merr vendimin për shoferin
x

Aktualitet

Kërcënimi nga varianti i ri i COVID, mjeku Alimehmeti jep informacionin me rëndësi dhe lëshon alarmin: Më i rrezikshëm se Omicron është...

Kërcënimi nga varianti i ri i COVID, mjeku Alimehmeti jep

Për epidemiologun Ilir Alimehmeti, varianti më i rrezikshëm dhe për të cilin duhet të mendojmë aktualisht është Delta dhe jo Omicron.

Ai u shpreh në A2 CNN, se nuk duhet të largohet fokusi nga Delta, pasi po harrojmë të tashmen duke menduar për Omicron.

“Afrika e Jugut na intereson pasi edhe vaksinimin e ka në nivele të ulëta. Kjo është e rëndësishme për t’u parë. E keqja është se ne po na ikën fokusi nga Delta. Europa është në Delta dhe ne duhet t’i ruhemi këtij varianti, pasi është mes nesh.

Ne po harrojmë të tashmen dhe po mendojmë për të ardhmen. Aktualisht që ne flasim kemi Deltën përballë dhe jo Omicron”, u shpreh Alimehmeti.

 

 

Më të lexuarat