Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kërcënohet me jetë nga ish kryetari gazetarja Fiori Dardha

Postuar: 14/03/2019 - 22:07

 Fiori Dardha, gazetarja e njohur e emisionit ‘Boom’ në Ora News është kërcënuar pak minuta më parë me jetë.

Kërcënimi ka ardhur  me anë të një mesazhi nga një person që njihet si ish-kryetari i komunës së Perondisë në Berat.

Emisioni ‘Boom’ për 2 vite me radhë ka trajtuar  çështjen e një akandi të zhvilluar në vitin 2012, që sipas dëshmive të banorëve ky ankand për dhënien e tokave me qira për 99 vjet, ka futur në konflikt një fshat.

Ish-kryetari i komunës së Perondisë, Rexhep Hajdari ka qenë në krye të bordit të dhënies së tokave me qira.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 20:30

Disa ditë pas vrasjes tragjike të 62-vjeçari Haxhi Buxhinoski, te Kodrat e Liqenit vetëdorëzohet autori Islam Myrkaj.

Deklarata e policisë:

Postuar: 20/03/2019 - 20:18

Biznesmeni Ferdinand Polia u ekzekutua sot pasdite me armë zjarri me breshëri në Shkodër.

Postuar: 20/03/2019 - 19:09

Banorët e Unazës së Re kanë djegur në mënyrë demonstrative një pankartë me fytyrën e kryeministri

Postuar: 20/03/2019 - 18:50

  Një sasi prej 328 kg hashash është sekuestruar nga policia në Vlorë gjatë një operacioni t

Postuar: 20/03/2019 - 18:10

Banorët e Unazës së Re janë thirrur për tu pyetur në polici, pranë komisariatit nr.6 për bllokimi

Postuar: 20/03/2019 - 17:57

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Grudë të njësinë administrative Gruemirë, ku biznes

Postuar: 20/03/2019 - 17:49

Një sasi prej 300 kg hashash është sekuestruar nga policia në Vlorë.Lënda narkotike është kapur n