Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kërcënoi kryeministrin Rama, anti-terrori arreston të riun, Hoxha nxjerr foton (EMRI)

Postuar: 14/11/2019 - 13:57

Një person është arrestuar ditën e djeshme pasi dyshohet se ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama. Mësohet se ai është arrestuar nga njësia speciale e anti-terrorit.

Burime jozyrtare pranë anti-terrorit konfirmuan lajmin për gazetaren e Top Channel, Anila Hoxha. Mdje gazetarja ka bërë publike edhe forton e personit që dyshohet se është arrestuar.

I arrestuari është shtetasi Andrea Kurti. Ai kërcënonte kryeministrin përmes mesazheve në rrjetet sociale dhe telefonatave.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 15:55

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio, ka kryer ditën e sotme një vizitë në Tiranë.

Postuar: 11/12/2019 - 15:40

Ngritja e Strukturës Speciale, të njohur si SPAK, që do të luftojë krimin dhe korrupsionin në niv

Postuar: 11/12/2019 - 15:30

Shqipëria mëngjesin e 26 nëntorit u gjunjëzua nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 të shkal

Postuar: 11/12/2019 - 14:30

Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi tha se ajo që kryeministri Rama e ka quajtur KÇK ekzisto

Postuar: 11/12/2019 - 14:18

Prokuroria tashmë ka në dorë akt-ekspertimin e ADN-së për Redjan Rrajën.

Postuar: 11/12/2019 - 13:59

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi edhe dëme të mëdha edhe në banesa.

Postuar: 11/12/2019 - 13:57

Moti për orët në vazhdim dhe ditën e nesërme sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ul