Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kërkoi rikthimin në Kuvend, Gjykata merr vendimin për ish-deputetin e LSI-së

Postuar: 12/02/2019 - 10:48

Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e ish-deputetit të LSI, Gledjon Rehovica.

Ish-deputeti, pasi fitoi pafajësinë kërkoi rikthimin e mandatit. Mirëpo, gjykata nuk e ka pranuar kërkesën e Rehovicës.

Pak ditë më parë, organi i akuzës mbylli hetimet për ish-deputetin dhe doli në përfundimin se nuk ka falsifikuar dokumentin e dekriminalizimit.

Një vit më parë KQZ i hoqi mandatin deputetit që vinte nga radhët e LSI për Beratin, Gledjon Rehovicës dhe deputetit tjetër të PDIU, Aqif Rakipi, pasi i preku ligji i dekriminalizmit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 09:33

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit, të cilët kishin dhënë alarmin për ndihmë.

Postuar: 21/04/2019 - 09:13

Kryeministri Edi Rama u uruar sot të gjithë besimtarëve katolikë Pashkët.Me anë të një postimi në

Postuar: 21/04/2019 - 09:07

Sipas MeteoAlb: Kushtet atmosferike të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët në të gjithë v

Postuar: 21/04/2019 - 08:14

 Kur kanë kaluar 12 ditë nga supergrabitja e 6.5 milionë euro në Rinas, Policia e Shtetit ka

Postuar: 21/04/2019 - 08:11

Kur kanë kaluar tre ditë nga arrestimi i 36-vjeçarit Bledar Pupa dhe 31-vjeçarit Orges Stefanidhi

Postuar: 20/04/2019 - 23:15

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima do të kandidojë për kryetar të Bashkisë

Postuar: 20/04/2019 - 23:06

Profesor Artan Fuga në një postim ironizues në faqen e tij në Facebook ka analizuar situatën në t