BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Aktualitet

"Kërkonin lekun e thjeshtë"/ E gjetën të vdekur në banesë vajzën e tyre 21-vjeçare, prindërit e Sonila Canit denoncojnë në polici ish-bashkëshortin e saj (VIDEO)

"Kërkonin lekun e thjeshtë"/ E gjetën të vdekur

Nëna e Sonila Canit, 21-vjeçares që u gjet e pajetë në banesën e saj në Itali, ka denoncuar në policinë e Beratit për shfrytëzim prostitucioni ish bashkëshortin e vajzës së saj, Kreshnik Canin.

Nëna e Sonilës, Sose Nazo, ka thënë në emisionin ‘Uniko’ se denoncimin e bënë ajo dhe bashkëshorti i saj.

Ky kallëzim ndaj Kreshnik Canit erdhi pas deklaratave që vetë ish-bashkëshorti i Sonilës kishte bërë në këtë emision para disa muajsh, kur tha se “ata kërkonin lekun e thjeshtë”, duke treguar se Sonila prostituonte në rrugët e Torinos.

Denoncimi ndaj tij është bërë pikërisht për këtë akuzë, për shfrytëzim prostitucioni.

Sose Nazo: I jemi drejtuar Policisë së Beratit, kemi bërë denoncimin e vrasjes së vajzës për Kreshnik Canin që ma ka shfrytëzuar gocën. Dua një drejtësi dhe të dali e drejta e Sonilës.

Spartak Koka: Pra ju e keni denoncuar për pjesën e shfrytëzimit të prostitucionit?

Sose Nazo: Po. E kemi denoncuar në Berat. Ne kemi kërkuar që të zbardhet e drejta e çupës, që çupa nuk e bënte një gjë të tillë që të dilte në rrugë. Kush e shfrytëzoi, kush e detyroi?

Spartak Koka: Pra ju mendoni që e kanë detyruar?

Sose Nazo: Po. Është e vërtetë që e kanë detyruar se asnjë nënë nuk e bën që të dalë në rrugë dhe të bënte atë punë. Sidomos që ajo ishte familjare dhe më një djalë të vogël të mitur. 

Kujtojmë se aktualisht Kreshnik Cani ndodhet në Shqipëri. Pas Italisë ai u largua drejt Islandës ku kërkoi azil, por autoritetet islandeze ia refuzuan dhe e dëbuan në Shqipëri.