BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Aktualitet

“Këto 4 vjet jam bërë si Ferrari”, 80-vjeçarja nga Tirana shkrin së qeshuri moderatoren (VIDEO)

“Këto 4 vjet jam bërë si Ferrari”, 80-vjeçarja

Një 80-vjeçare nga Tirana, e cila ka pasion leximin i ka lënë pa fjalë të gjithë me jetën e saj tepër aktive.

E ftuar në emisionin ‘Vizioni i pasdites’, nëna Lule ka treguar se gjatë jetës së saj ka punuar shumë, ndërsa tani po e shfrytëzon kohën e saj për të bërë udhëtime.

“Kam dëshirë të madhe të lëviz në vende që nuk i kam parë asnjëherë. Këto 4 vite po udhëtoj sepse nuk kam pasur mundësi. Në jetën time kam patur shumë ngarkesë, kam ndihmuar vajzat për fëmijët e tyre, burrin e kam pasur të sëmurë me sëmundje tepër të rëndë. Këto 4 vjet më duket sikur jam bërë si Ferrari. Kam ndenjur 9 muaj në Itali, kam shkuar në Arabinë Saudite, Maqedoni, Mali i Zi, Kosovë etj”, tregon ajo.

Periudha e saj e shtatzënisë ka qenë vetëm me punë, madje nëna e saj e këshilloi që të mos e linte punën asnjë minutë sepse sipas saj lind më kollaj fëmija. Ajo tregon se për 40 vite ka punuar në spitalin e Tiranës.

Nuk kanë munguar as të qeshurat në studio, ku nëna Lule thotë se vajzat janë shejtan.

“Ne femrat jemi çik të prapta ndërsa djemtë janë si mbretër”, thotë mes të tjerash.