Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Këtu do të shkoja një hap mbrapa”, Sonila Meço flet për lëvizjen e fundit të Arta Markut

Postuar: 22/07/2019 - 21:58

Gazetarja Sonila Meço tha se 3 vite pas Reformës në Drejtësi është tejkaluar çdo lloj afati në ngritjen e institucioneve të drejtësisë

Meço tha se ndonëse kemi një Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm,  të cilin nuk e njeh ligji, sot Arta Marku ka emëruar edhe prokuror të përkohshëm.

Sonila Meço tha: 

“Po presim të bëhen edhe gjyqtarë të përkohshëm. Sot pash që ishin emëruar edhe prokuror të përkohshëm nga prokurorja e përgjithshme e përkohshme. Një fjalë që nuk e kemi as në Kushtetutë. Kur ti nënkupton Reforma në Drejtësi, nënkupton që ke një nisje nga 0 dhe mbi të gjitha kushtetuta dhe ligji janë parimet më të paprekshme. Nëse në KLP dhe KLGJ janë njerëzit më të mirë të mundshëm, këtu do të shkoja një hap mbrapa.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:42

Një 55-vjeçar është përplasur për vdekje nga një makinë pak çaste më parë në Tiranë.

Postuar: 23/08/2019 - 21:40

Mesa duket temperaturave të larta, erërave të nxehta dhe vapës ekstreme do t’i vijë fundi.

Postuar: 23/08/2019 - 21:20

Është riaktivizuar para disa orësh vatra e zjarrit një malin e Shëngjinit.

Postuar: 23/08/2019 - 20:38

Në Shëngjin flakët e kanë marrë seriozisht dhe nuk kanë ndërmend që të ndalen, që prej mbrëmjes

Postuar: 23/08/2019 - 20:19

Ditën e sotme, ashtu si çdo ditë, kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e një aktoreje, e c

Postuar: 23/08/2019 - 19:39

Shumë vatra zjarri janë regjistruar në territorin shqiptar në këto ditë të nxehta, duke shkaktuar