Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Këtu fillon konflikti i 10 viteve të ardhshme", Arian Çani nxjerr prapaskenat e rënda politike dhe bën paralajmërimin e fortë për 30 qershorin

Postuar: 26/06/2019 - 21:31

Gazetari Arjan Çani komenton zgjedhjet e 30 qershorit, të cilat i sheh si themelet e një konflikti politik 10 vjeçar që do të nisë si kapitull i ri në Shqipëri.

Çani e ka quajtur “mullar” këtë krizë politike të krijuar në vend.

“Këtu janë bërë aq shumë mullarë sa që ky vend duket kot pa asnjë rëndësi. Mullari është ky që kemi një datë ku normalisht njëra palë thotë do shkojmë në zgjedhje, pala tjetër thotë s’ka zgjedhje, ka votime, këtu fillon konflikti i 10 viteve të ardhshme për mendimin tim. Këtu hyjmë në një epokë të ardhshme 2020-2030 them unë, se mund të zgjasë edhe më shumë”, deklaroi Çani në Open.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 14:39

Pas kërkesës që i bëri Prokuroria, Gjykata ka caktuar masën ‘Detyrim Paraqitje’ për Marsida Qatjan. Kjo masë sigurie u vendos bazuar tek fakti që Qatja është nënë e tre fëmijëve.

Postuar: 17/10/2019 - 14:21

Gjykata e Apelit të krimeve të rënda ka dënuar me 10 vite burg Klement Balilin. Ndaj tij rën

Postuar: 17/10/2019 - 14:10

Mësohet se janë ndryshuar më shumë se 70 % e drejtuesve të IEVP në vend. 

Postuar: 17/10/2019 - 13:59

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokurori

Postuar: 17/10/2019 - 13:34

Policia e ka vënë në pranga xhaxhain e vëllezërve Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët janë ende në

Postuar: 17/10/2019 - 13:27

Ditën e sotme policia ka finalizuar një operacion duke sekuestruar 51 kg kanabis, por trafikantët

Postuar: 17/10/2019 - 12:48

Pas vendimit për të nisur zyrtarisht hetimet për Marsida Qatjan, pas vrasjes së Dritan Haxhollit