Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kisha frikë se…”/ Shqiptari “çan” postbllokun, kur e kapin befason policinë me arsyen

Postuar: 18/08/2018 - 14:47

Shqiptari çan postbllokun e policisë dhe niset me shpejtësi të shpëtojë nga patrulla, por kapet dhe e pëson keq. Ngjarja ka ndodhur në Legnano dhe ka për protagonist një shqiptar 21 vjeçar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur.
 
Mediat italiane shkruajnë se ai udhëtonte me një makinë tip Lancia, dhe nuk iu përgjigj shenjës së karabinierëve për të ndaluar. Policia i vihet nga pas, ndërkohe që shqiptari në timon, devijoi dhe u pozicionuar në mes të karrexhatës duke shtuar shpejtësinë.
Ai ndalohet pas një kohe ndjekje, ndërkohë që policia kishte kërkuar edhe përforcime. Kur e kontrolluan zbulon se makina ishte pronë e dikujt tjetër.
 
Kontrolli nuk i zbuloi asnjë që mund ta vinte para ligjit, ndërkohë që shqiptari ka befasuar policinë teksa ka shpjeguar se kishte frikë se mos makina kishte probleme me dokumentet, pasi nuk ishte e tija. Tani duhet të përgjigjet për shkeljen e bërë, që nuk i ndaloi policisë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2018 - 09:54

Pas arrestimit të pedagogut Dritan Shoraj, dekani i Fakultetit të Ekonomisë Dhori Kule ka shpjeguar në mënyrë të detajuar mënyrën e rekrutimit të tij në punë, si dhe procedurat ligjore që do të ndiqen tani e tutje.

Postuar: 14/11/2018 - 09:53

Shqipëria është një nga 11 vendet ku një organizatë e fuqishme kriminale mafioze italiane ka shtr

Postuar: 14/11/2018 - 09:48

Ish-shefi i Antidrogës, Dritan Zagani, aktualisht në azil politik ka bërë publike SMS-në e mbërri

Postuar: 14/11/2018 - 09:37

Policia e shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e personave me rrezikshmëri të lartë, të cilët jan

Postuar: 14/11/2018 - 09:25

Vetëm pak ditë më parë ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia bëri  një paralajmërim të f

Postuar: 14/11/2018 - 08:58

Viktimat e atentatit në Durrës para se të vriteshin darkuan me disa shokë në një lokal në perifer

Postuar: 14/11/2018 - 08:54

Policia ka ndaluar dy shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalim të