BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Aktualitet

“Kishin blinduar dyert dhe vidhnin energji elektrike”/ Kapen dy shqiptarë në “shtëpi bari”, kultivonin 950 rrënjë kanabis, ja çfarë gjejnë pas bastisjes së banesës

“Kishin blinduar dyert dhe vidhnin energji elektrike”/ Kapen dy

Policia britanike ka bërë të mundur arrestimin e dy shqiptarëve ditën e djeshme në qytetin e Blackpool për kultivim dhe trafik kanabisi.

Sipas mediave britanike, në pranga kanë rënë 42-vjeçari Frrok Zefi dhe 27-vjeçari Aldi Gjetani. Ata janë gjetur brenda një banese ku e kishin përshtatur për kultivimin e lëndës narkotike.

Pas denoncimeve të disa qytetarëve, policia ndërmori një aksion në lagjen qendrore të Blackpool. Banesa ishte e fortifikuar mirë ku dyert ishin blinduar me shule.

Por kjo nuk i ka ndaluar autoritetet të futen në banesë dhe të bëjnë bastisjen e shtëpisë. Brenda saj gjetën dhe sekuestruan 950 rrënjë kanabisi vlera e së cilës kapte rreth 1 mln euro.

Gjithashtu ata konstatuan lidhje të paligjshme të energjisë elektrike.