Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kishte dalë nga burgu me leje, gëlltit 22 doza lëndë narkotike për t’i futur në qeli (Detajet e hollësishme nga Policia)

Postuar: 19/05/2019 - 10:55

Po kthehej nga leja që kishte marrë për të qëndruar disa ditë me familjen, por këtë leje e shfrytëzoi duke transportuar edhe 22 doza narkotike për t’i futur në burg.

Ngjarja nga ndodhur në Burgun e Korçës, kur policia është habitur pasi ka konstatuar se I dënuari B.L, kishte transportuar 22 doza narkotike, në qese plastike, duke I gëlltitur ato.

Policët pasi e kanë parë sjelljen jonormale të të burgosurit të kthyer në qeli, e kanë çuar menjëherë në spitalin e burgut, ku u krye ekografia, dhe u konstatua se në stomak kishte shumë doza lënde narkotike. Informacioni ishte marrë fillimisht nga shërbimi i SHKBB, por nuk dihej sesi do të bëhej transporti. Për këtë, u krye edhe kontrolli I hollësishëm I të dënuarit I cili, tashmë ka një akuzë të re përsipër për tu gjykuar.

Ndërkohë në Peqin, në sektorin e sigurisë së lartë të burgut, u gjetën katër aparatë celulare, të fshehura në pajisjet eletroshtëpiake të të dënuarve D.H dhe E.H. Dhe për këta dy të burgosur, do të ketë një tjetër akuzë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 18:40

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona të tjerë.

Postuar: 17/09/2019 - 18:26

OSHEE me anë të një njoftimi për mediat shprehet se se në datat 18 dhe 19 shtator 2019 do të ketë

Postuar: 17/09/2019 - 18:07

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë

Postuar: 17/09/2019 - 17:26

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur 6 kandidatët për një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Postuar: 17/09/2019 - 17:14

Operacioni i riatdhesimit, u zhvillua në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Policinë franceze dhe

Postuar: 17/09/2019 - 15:20

Gjykata e Tiranës dëgjoi dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur "Ba

Postuar: 17/09/2019 - 14:39

Data e skadimit e ujit të ambalazhuar në shishe plastike është data kur plastika fillon të prishe