Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kishte fshehur 51 pako drogë në tenxhere me oriz, shqiptari e pëson keq në Greqi

Postuar: 18/09/2019 - 22:38

Një 40-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë greke pasditen e djeshme në Selanik.
 
Autoritetet helene kishin informacione për veprimtarinë ilegale që kryente shqiptari.
 
Policia greke ushtroi një kontroll në apartamentin që shqiptari e përdorte për fshehjen e lëndës psikoaktive, ku gjeti dhe sekuestroi 51 doza "mielli të badhë" me peshë totale 143.3 gram, e fshehur në dy tenxhere plastike orizi, një sasi kërpi me peshë 9.7 gram, si dhe dy peshore elektronike.
 
Në një kontroll tjetër në banesën ku jetonte 40-vjeçari, policia gjeti dhe sekuestroi një sasi të vogël "malli jeshil" dhe pluhuri të bardhë, që përdorej për përzierjen e "miellit të bardhë", rreth 1700 euro para cash dhe dy telefona celularë.
 
Gjithashtu policia sekuestroi edhe një motor, që shqiptari i arrestuar e përdorte për transportin e lëndës psikoaktive, në të cilin u gjet edhe një dozë "miell i bardhë".

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 20:09

Është shkarkuar ditën e sotme nga detyra e zëvendës drejtorit për Hetimin e Krimeve të Rënda në Gjirokastër, Bajram Mera. Në vend të tij është emëruar Skënder Hitaj.

Postuar: 14/10/2019 - 20:01

Një burrë është sulmuar në Zvicër nga dy persona të maskuar, duke i marrë një shumë të konsiderue

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Një sherr i madh ka ndodhur mbrëmjen e të dielës në burgun Nafplios.

Postuar: 14/10/2019 - 19:40

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i ka dhënë të drejtë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, mbi vend

Postuar: 14/10/2019 - 19:20

Gjatë protestës së qytetarëve të Unazës së Re, pranë drejtorisë së policisë mbrëmjen e djeshme, a

Postuar: 14/10/2019 - 18:33

Një vajzë 16-vjeçare ishte e ftuar së bashku me tre miq në një festë në shtëpinë e një prej të pa

Postuar: 14/10/2019 - 18:23

Një automjet ka përplasur një person në biçikletë këtë pasdite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur