BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Aktualitet

Kishte në dorë çështjen e vrasësit Arben Grori të dënuar me burgim të përjetshëm, tërhiqet gjyqtari Ardian Kalia

Kishte në dorë çështjen e vrasësit Arben Grori

Gjyqtari Ardian Kalia ka dhënë dorëheqjen nga shqyrtimi i çështjes së të burgosurit përjetë Arben Grori.

Pritet që kërkesa për dorëheqjen e tij të miratohet nga kryetari i gjykatës. Arben Grori është i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e Naim Zyberit, më 1998 në Itali.

Ai ka kërkuar rishikim të vendimit, por deri më tani asnjë gjyqtar nuk e ka shqyrtuar kërkesën e tij, pasi janë dorëhequr.