Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Kjo është vrasje", ish-kreu i Emergjencave Civile hedh akuzat e rënda live në studio

Postuar: 02/12/2019 - 23:49

Ish-kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prenci tha se pallatit në Thumanë, nën gërmadhat e të cilit humbën jetën 9 persona, ishte shpallur i pabanueshëm, por nuk i ishte vënë shiriti ndalohet banimi.

“Pas tërmetit të datës 21 shtator është thënë se ne do të bëjmë një kqyrje, një ekspertizë të gjithë dëmtimeve dhe do dalim me shiritat dhe parrullat, ndalohet banimi. E dini ju që pallati i Thumanës, nën gërmadhat e të cilit kanë ngelur 9 jetë njerëzish, ishte shpallur i pabanueshëm, por nuk janë vënë shiritat, nuk janë vënë tabelat ndalohet banimi. Për rrjedhojë kjo është vrasje. Është vrasje e strukturave me ligj, për ti bërë prishjet”, tha ai në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 14:30

Shefi i seksionit të rendit pranë komisariatit të Rinasit Altin Zekaj, që u arrestua për vjedhjen e ndihmave të tërmetit është lënë i lirë.

Postuar: 13/12/2019 - 13:53

Administrata e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve u certifikua për Planifikimin Strategjik nën meto

Postuar: 13/12/2019 - 13:53

Krahas Dardhës, fshatit turistik në Korçë, dimri ka mbërritur edhe në Theth.

Postuar: 13/12/2019 - 13:40

Një grup përfaqësues i magjistratëve shqiptarë i kanë shprehur shqetësimin përfaqësuesve më të la