BREAKING NEWS

Skandali i Bill Gates, aplikacioni i Covid-19 instalohet automatikisht në telefonat android

Skandali i Bill Gates, aplikacioni i Covid-19 instalohet automatikisht në
x

Aktualitet

"Kjo është vrasje", ish-kreu i Emergjencave Civile hedh akuzat e rënda live në studio

"Kjo është vrasje", ish-kreu i Emergjencave Civile hedh

Ish-kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prenci tha se pallatit në Thumanë, nën gërmadhat e të cilit humbën jetën 9 persona, ishte shpallur i pabanueshëm, por nuk i ishte vënë shiriti ndalohet banimi.

“Pas tërmetit të datës 21 shtator është thënë se ne do të bëjmë një kqyrje, një ekspertizë të gjithë dëmtimeve dhe do dalim me shiritat dhe parrullat, ndalohet banimi. E dini ju që pallati i Thumanës, nën gërmadhat e të cilit kanë ngelur 9 jetë njerëzish, ishte shpallur i pabanueshëm, por nuk janë vënë shiritat, nuk janë vënë tabelat ndalohet banimi. Për rrjedhojë kjo është vrasje. Është vrasje e strukturave me ligj, për ti bërë prishjet”, tha ai në Ora News.