Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Kjo nuk të çon as deri në banjë", aktori përplaset me aktivisten: Me këtë fjalor nuk të shoqëroj

Postuar: 11/02/2019 - 23:46

Aktori Laert Vasili tha se femrat provokojnë me veshjet e tyre në rrugët e Tiranës, duke kërkuar gjëra materiale ndaj meshkujve.
 
Pjesë nga debati: 
 
Vasili: Shohim në zona të caktuara të Tiranës femra që dalin dhe kërkojnë vetëm të bëhen tërheqëse nëpërmjet formave të trupit të tyre tek meshkujt dhe ushtrojnë dhunë tek meshkujt duke u kërkuar gjëra materiale, sepse ata ranë në këtë joshje.
 
Hasa: Demonizimi i gruas. Të shkretët burra sa vuajnë. Viktimizimi Laert nuk të çon as deri në banjë.
 
Vasili: Ti vazhdon të fyesh.
 
Hasa: Nuk po të fyej. Thjesht ia fut kot.
 
Vasili: Me këtë fjalor nuk të shoqëroj, do të ruaj fjalorin që më ka dhënë familja ime.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 07:11

Qyteti i Vlorës u trondit ditën e djeshme nga një atentat mafioz, nga i cili humbën jetën dy persona dhe u plagos rëndë një tjetër.

Postuar: 17/02/2019 - 23:30

Fundjava ka qenë e karakterizuar nga moti i ngrohtë, po ashtu do të jetë edhe kjo javë që vjen.

Postuar: 17/02/2019 - 23:03

Emigrantët shqiptarë që paguajnë rregullisht kontributet shoqërore në Itali, tashmë do të kenë

Postuar: 17/02/2019 - 22:39

Në seancën e ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” këtë të diel ishin dy vëlle

Postuar: 17/02/2019 - 22:10

Protesta e djeshme e opozitës është komentuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha.

Postuar: 17/02/2019 - 22:00

44-vjeçari Alket Arapaj punonjës i Gardës së Republikës vrau me armën e shërbimit bashkëshorten

Postuar: 17/02/2019 - 21:20

Mbrëmjen e sotme rreth orës 19:00 policia arrestoi edhe një 80-vjeçar në Lezhë për protestën e dh