Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Klodiana Lala jep faktet tronditëse dhe e thotë troç: Ky ishte burimi i përplasjeve në vend, ka nisur nga... (Shifrat e frikshme)

Postuar: 20/06/2019 - 21:56

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”bëri një bilanc të personave që janë arrestuar dhe proceduar deri tani në protesta.

Ajo tha se më shumë të arrestuar ka në veriun e vendit, ndërsa vuri në dukje se në burgje aktualisht ndodhen edhe zyrtarë bashkish, kryesisht me PD-në. Lala theksoi se policia ka përdorur gaz lotsjellës, ndërsa ka të lënduar edhe nga forcat e policisë.

“Sipari i përplasjeve ka nisur në Tropojë. Ka të arrestuar atje. Kemi dy palë në konflikt. Janë 4 të arrestuar në Tropojë dhe 7 të shpallur në kërkim. Në Shkodër u arrit kulmi, ku u dogj shkolla dhe u arrestua Bardh Spahia.

Nuk ka pasur masë sigurie nga gjykata. Është ndalim me iniciativë nga oficeri i policisë gjyqësore. Situatë të tensionuar ka pasur edhe në Kukës dhe Kavajë. Ka pasur përdorim të gazit lotsjellës nga policia. Madje, ka pasur edhe foshnje të lënduar në Shkodër, një vajzë 15 vjeçe. Kjo është situata për momentin. Deri 60 janë të proceduar dhe 12-13 janë të arrestuar dhe ka edhe të shpallur në kërkim”, tha gazetarja Lala.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 18:35

Në lidhje me arrestimin e 16 shtetasve që organizonin trafikun e armëve nga Shqipëria në Greqi kanë dalë detaje të reja.

Postuar: 15/09/2019 - 18:18

Katër persona mes tyre një këmbësore janë plagosur si pasojë e një aksidenti.

Postuar: 15/09/2019 - 17:56

Personi në fjalë, i cili është identifikuar, i ndiqte ato nga pas.

Postuar: 15/09/2019 - 17:50

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin pasi janë përplasur 3 makina.

Postuar: 15/09/2019 - 17:26

39-vjeçari i cili është ndaluar ditën e sotme nga Policia e Tiranës për vrasjen e Santiago Malkos

Postuar: 15/09/2019 - 17:03

Karabinierët e Kompanisë dhe të Stacionit të Frascati me ndihmën e atyre të Njësisë Hetuese të Gr

Postuar: 15/09/2019 - 16:50

Një shqiptare 39 vjeçe u shoqërua në policinë e Korinthit, pasi dyshohet se ka vendosur disa zjar