BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

Klodiana Lala nxjerr detajet e forta: Para një viti ka ndodhur një përleshje mes biznesmenit që u ekzekutua në Fier dhe një personazhi të OFL-së

Klodiana Lala nxjerr detajet e forta: Para një viti ka ndodhur një

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar zhvillimet e fundit në vend. Lala tha se në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Fierit ku mbeti i vrarë Demir Backa, u shpreh se tashmë janë prishur ekuilibrat dhe se kjo ngjarje do të pasohet me ngjarje të tjera.

Lala u shpreh se ngjarja ka të bëjë me një konflikt të ndodhur një vit më parë ku ishte e përfshirë mbesa e Backës. Sipas Lalës mbesa e tij ishte ngacmuar nga djali i një personazhi problematik në këtë qytet.

“Njihej si biznesmen, konsiderohej si një nga njerëzit më me pushtet në zonë dhe vrasja e tij konsiderohet problematike. Është qëlluar në automjetin e tij luksoz, janë të shumta pistat dhe dyshohen dhe për të kaluarën e tij dhe pista që mbetet më e forta është një konflikt me një personazh problematik në këtë qytet.  Bëhet fjalë për mbesën e tij e cila është ngacmuar nga djali i personazhit problematik i OFL dhe ka pasur një konflikt para një viti ku ka ndodhur një përleshje mes palëve ku në shenjë hakmarrje e kanë qëlluar për vdekje. Kjo ngjarje  ka prishur ekuilibrat dhe do të pasohet me ngjarje të tjera në qytetin e Fierit i cili duket sikur nuk shënon ngjarje të rënda. Vrasja e tij ka prishur ekuilibrat dhe asnjëri prej tyre nuk guxon të prekë në territorin e tjetrit dhe vrasja e tij ishte pika e kufirit mes grupeve kriminale. Ka 20 të shoqëruar”, u shpreh Lala për MCN Tv.