BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Klodiana Lala tregon pasuritë e “frikshme” të Adriatik Llallës për të cilat u shpall fajtor: Janë tre raste

Klodiana Lala tregon pasuritë e “frikshme” të Adriatik

Janë tre raste të mosdeklarimit të pasurisë, që çuan në shpalljen fajtor dhe dënimin me dy vite burg të ish Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Gazetarja Klodiana Lala tha se Llalla nuk ka deklaruar një kat shtesë në banesën e tij, ka kryer pagesa në një spital në SHBA të cilat nuk i justifikon si dhe dispononte një tokë rreth 23 mijë metra katror në një zonë të lakmuar në Tiranë, të cilën e shiti 6 herë më shtrenjtë se sa e kishte blerë.

Lala tha se në një rast tjetër që nuk u konsiderua nga gjykata, një biznesmen i kishte paguar 10 mijë euro për shkollimin e fëmijëve të Llallës në Gjermani.

“Ka të bëjë me tre episode. Mosdeklarimi i një kati shtese në banesën e tij diku në Qytetin Studenti.

Shpenzimet në një spital në SHBA, ku bashkëshortja e tij solli në jetë fëmijën. Pjesa dërmuese e këtyre pagesave ndaj spitalit janë bërë me para në dorë. Pra konsiderohen si të pajustifikueshme.

Sipas SPAK rezulton që i ka blerë me një çmim të ulët dhe i ka shitur me një çmim rreth 6 herë më të lartë. Në Mjull Bathore, mes Tegut dhe Saukut 22 mijë e 500 metra katrorë në një zonë që cilësohet si e ardhmja e ndërtimit të vilave.

Zoti Llalla ka rënë në kontakt me dy trajnerë hipizmi që i kanë garantuar lëvizjen me automjete dhe ka paguar atje rreth 17 mijë euro qir vjetore. Biznesmeni shqiptar ka paguar një shumë rreth 10 mijë euro për shkollimin e fëmijëve të Llallës”, tha Lala për “Opinion”.

Më të lexuarat