BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x

Aktualitet

Klodiana Lala zbulon detaje të reja nga droga e kapur në portin e Durrësit: Ja cila është kompania që dyshohet se ka porositur mallin

Klodiana Lala zbulon detaje të reja nga droga e kapur në portin e

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje për sasinë e drogës së kapur mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit. Ajo tha mbrëmjen e sotme në “Open” se anija që po transportonte qymyr, në të cilën u kapën afro 59 kilogram kokainë, nuk kishte ndaluar në asnjë port.

Lala tha më tej se kompania që kishte porositur mallin (qymyrin) është një kompani e cila merret me nxjerrjen e kromit dhe dyshohet që është shqiptare.

Lala: Është një anije që ka qymyr të hapur. Nuk ka patur ndalesa në porte të tjera. Është nisur nga Kolumbia në 26 prill. Droga ishte e ndarë në 23 pako dhe është shoqëruar kapiteni, shtetasi rus. Deri nesër mbrëma mund të përfundojë shkarkimi i qymyrit dhe dyshohet se mund të ketë pako të tjera me kokainë.

Po hetohet kompania që ka porositur mallin, kjo kompani merret me krom dhe dyshohet se është kompani shqiptare. Kjo është hera e parë që kapet drogë në qymyr, pasi në këtë mënyrë nuk kontrollohet.

Më të lexuarat