Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Aktualitet

Kohë e pastër dhe me diell, por ka një pengesë për të shkuar në plazh (Ja sa arrijnë temperaturat)

Kohë e pastër dhe me diell, por ka një pengesë për

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të shënohen në vendet e ulëta 26°C, ndërsa ato minimale në në vendet malore 6 °C.

Ditën e sotme nuk priten reshje në të gjitha qarqet.
TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 23°C

në vendet e ulëta: 11 / 26°C

në vendet malore: 6 / 19 °C

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Me këto temperatura do ishte ideale të shkosh në plazh, por për shkak të masave anti covid që ka vendosur qeveria nuk do të jetë e mundur as këtë fundjavë.