BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x

Aktualitet

Kokaina e sekuestruar në Portin e Durrësit, gazetari i bën thirrjen e fortë autoriteteve: Punonjësit të kalojnë në proces vettingu, mund të dalin informacione që...

Kokaina e sekuestruar në Portin e Durrësit, gazetari i bën

Gazetari Eni Ferhati, ka komentuar sot në emisionin “Open” për sasinë e kokainës të kapur në portin e Durrësit ku ka bërë thirrje që punonjësit e Portit të kalojnë në proces vetting.

Duke iu referuar sasisë së mbi 50 kg kokaine të sekuestruara sot, ai tha se informacioni ka ardhur nga partnerët.

“Megjithëse porti i Durrësit ka dhjetëra agjentë doganor, është e pamundur që në rast se nuk ke një garanci apo bashkëpunëtor të brendshëm është e pamundur të nxjerrësh. Unë besoj se mund të ketë pasur informacion nga partnerët. Por sasi të tilla janë në vëmendje. Vjet më bëri përshtypje që u arrestua një doganier që kishte detyrë specifike kontrollin e kontejnerëve. Kur ne s’kemi skenar të qartë se kush ka akses në port.

Kush janë këta persona. Ndaj mendoj që është momenti të ketë një lloj vettingu për punonjësit e Portit të Durrësit. Ne kemi ndjekur procesin gjyqësor të Arbër Çekajt. Ai thoshte me të drejt pse nuk e la policia sasinë për të parë se ku do të shkonte. Kjo pyetje është bërë dhe prokurorët. Ajo do të ishte fiks rasti kur do të kuptonim se cilat janë grupet kriminale. Ishte e qartë që kishim të bënim me një sipërmarrje. Do të kuptoheshin të gjitha lidhjet”, tha Ferhati.

Më të lexuarat