Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kokainë në stacionet e autobusëve, e pësojnë keq pesë të rinjtë shqiptarë

Postuar: 14/03/2019 - 18:11

Pesë të rinj shqiptarë janë arrestuar sot në Rimini të Italisë. Ata akuzohen për mbajtje dhe shitje të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, shqiptarët e arrestuar janë të moshave nga 18 deri në 28 vjeç. Ata në bashkëpunim me njëri-tjetrin shisnin kokainë në doza të vogla.
 
Të rinjtë organizoheshin nëpër stacionet e autobuzëve, ku nxirrnin 4 mijë euro fitime brenda një dite.
 
Pas arrestimit të tyre, policia ka kontrolluar edhe banesën ku jetonin pesë të rinjtë shqiptarë. Policia ka gjetur në banesën e tyre thika, disa aparate celularë dhe një sasi të konsiderueshme parash, e cila ende nuk është bërë e ditur sa ka qenë.
 
Nga të dhënat e siguruara është vërtetuar se shqiptarët, paratë e drogës që i fitonin në Itali i sillnin më pas për t’i investuar në Shqipëri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në trafikun e drogës me bazë operacionale në Capitale.

Postuar: 21/05/2019 - 19:17

Një 33-vjeçar nga fshati Katund Sukth në Durrës, është arrestuar pasi rezultonte i shpallur në kë

Postuar: 21/05/2019 - 18:07

Një shtetas rus i përfshirë në krime të shumta dyshohet se fshihet në Shqipëri.Lajmin e bën të di

Postuar: 21/05/2019 - 17:41

Mbrëmjen e djeshme policia italiane në rajonin e Regina Pacis, vuri në pranga një shtetas shqipta

Postuar: 21/05/2019 - 17:15

Protestat e opozitës janë bërë shkak që shumë agjenci turistike të anulojnë prenotimet për të kal

Postuar: 21/05/2019 - 17:06

Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka shkaktuar përpara disa muajsh nj

Postuar: 21/05/2019 - 16:34

 Policia e Durrësit në bashkëpunim me Interpol Tirana kanë vënë në pranga 2 persona të shpal