BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Aktualitet

Komplikohet gjendja shëndetësore? Seancë me dy raunde për Alda Klosin, ja çfarë tha ish-këshilltarja e Ramës nga spitali. Avokati i prerë me deklaratën e tij: Qëndrimin tonë do e merrni vesh pas…

Komplikohet gjendja shëndetësore? Seancë me dy raunde për

Seanca gjyqësore për dhënien e masës së sigurisë ndaj Alda Klosit zhvillohet këtë të martë me dy pjesë. Ajo nisi në QSUT në kryeqytet ku ndodhet e shtruar ish këshilltarja e Kryeministrisë, pas probleme që ka shfaqur pas arrestimit.

Në këtë seancë, ajo ka dhënë gjeneralitetet dhe mësohet se ka kundërshtuar akuzat e ngritura ndaj saj nga Prokuroria dhe kërkon të rrëzojë me cdo kusht dëshminë e pastrueses Rozeta Dobi.

Ndërkohë që seanca do të vijojë në mesditë në ambientet e Gjykatës së Tiranës ku pala mbrojtëse e Klosit do të japë argumentet e veta.

Avokati i Klosit, i pyetur nga mediat a kanë një qendrim lidhur me dëshminë e Rozeta Dobit, avokati tha “kemi një qendrim që do e shfaqim në gjykatë. Seanca do zhvillohet në Gjykatën e Tiranës”. Kështu, ende në lojë nuk ka hyrë SPAK, për këtë çështje.

Avokati i Alda Klosit: Gjykata mori gjeneralitetet e personit nën hetim, konstatoi gjendjen e saj, seanca ka nisur e tani do kthehemi në gjykatë ta vijojmë, seanca do zhvillohet në orën 12:00.

Qendrimin do e merrni vesh pas gjykimit.