BREAKING NEWS

“Emra që i njeh e gjithë Tirana, do të tronditen pushtetet”, Lorenc Vangjeli lëshon 'bombën' dhe tregon çfarë do ndodhë së shpejti: Aferë më e madhe se Inceneratorët

“Emra që i njeh e gjithë Tirana, do të tronditen
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Aktualitet

“Kjo është çështja më e mirëdenoncuar që ka pasur ndonjëherë në dorë drejtësia”, Mentor Kikia nxjerr prapaskenat dhe tregon çfarë fshihet pas thirrjeve të kryeministrit Rama drejtuar SPAK-ut

“Kjo është çështja më e mirëdenoncuar

Gazetari Mentor Kikia shprehet se afera e inceneratorëve është një nga çështjet më të mirëdenoncuar që drejtësisë i ka shkuar për shqyrtim. Kikia tha se në rast se nga shqyrtimi i kësaj dosjeje dalin të penduar, atëherë e gjitha do të ketë vlerë politike. 

“Të penduarin prokuroria duhet ta kërkojnë nëpër dokumentet që ka. Është një nga çështjet më të mirëdenoncuara që ka pasur ndonjëherë drejtësia në dorë. Nëse do të flitet për një të penduar, më shumë sesa vlerë ligjore, do të ketë vlerë politike. Ai njeri që fshihet pas këtyre interesave mund të mos ketë firmosur ndonjë dokument, por në fund paguan ai që ka firmosur.”, tha Kikia.

Sa i takon kritikave të kryeministrit në lidhje me SPAK-un, Kikia tha se më shumë sesa të tilla ato janë një formë presioni.

“Jemi në kushtet e një absurdi. Kryeministri është futur në garë me opozitën duke thënë se SPAK nuk po heton. Ose SPAK është kaq i pavarur dhe të dy palët e sulmojnë, ose ka një djallëzi në mes. Është e dyta. Akuzat që drejtohen mbi drejtësinë mund të përkthehen në formën e një presioni që duhet marrë parasysh për të mos bërë disa gjëra. Axhendën e SPAK nuk e vendos as kryeministri, as opozita. Mendoj që do të ishte e bardhë ajo ditë kur SPAK do të mund të hetonte krerët e politikës shqiptare. Shqiptarët duhet të dinë që nëse lidershpin e ka pasur të korruptuar, ta shohë para drejtësisë më në fund.”, u shpreh Kikia.

Më të lexuarat