BREAKING NEWS

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush është bosi që kishte privatizuar një pjesë të pronës, pritet konferencë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush
x

Aktualitet

Konfirmohen dy raste të reja me COVID-19 në Gjirokastër, zbardhen detajet si u infektuan

Konfirmohen dy raste të reja me COVID-19 në Gjirokastër, zbardhen

Dy raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në qarkun e Gjirokastrës. Dosja.al mëson se një prej rasteve është gruaja e biznesmenit që u konfirmuar me COVID-19 dy ditë më parë në Përmet.

Ndërkohë rasti i dytë është në qytetin e Gjirokastrës dhe bëhet fjalë për një 53- vjeçar. Deri tani, bashkë me dy rastet e sotme në qarkun e Gjirokastër janë 12 raste aktive.

Nga ana tjetër Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe dy viktima të reja nga pandemia e koronavirusit, duke e çuar në 74 totalin për vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 67 raste pozitive, ndërsa tek Infektivi situata paraqitet jo e mirë.

Më të lexuarat