BREAKING NEWS

71 raste të reja në Shqipëri me Covid-19

71 raste të reja në Shqipëri me Covid-19
x

Aktualitet

Konfirmohet një tjetër rast me koronavirus në Bulqizë, detajet si u infektua 55-vjeçari në QSUT

Konfirmohet një tjetër rast me koronavirus në Bulqizë,

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Bulqizë. Burime  bëjnë të ditur se i infektuari ka qenë i shtruar në QSUT, ku dhe mendohet se ka marrë virusin.

Rasti i konfirmuar është një 55-vjeçar nga fshati Krajkë i Bulqizës, i cili ka qenë i shtruar në repartin e Kardiologjisë në QSU-t , pasi kishte kryer ndërhyrje në zemër.

Ditët e fundit një vatër e re infeksioni është përhapur në QSUT. Sipas ISHP pacientët janë infektuar nga një infermiere.

Më të lexuarat