BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Aktualitet

Kontrabandoi ‘Squid Game’ me USB dhe e shiti, Koreja e Veriut merr vendimin ekstrem për të riun

Kontrabandoi ‘Squid Game’ me USB dhe e shiti, Koreja e Veriut merr

Dënimi me vdekje e pret një student në Korenë e Veriut, pasi në USB e tij kishte shkarkuar serialin “fenomen” të momentit, Squid Game.

Studenti mendohet se ka kontrabanduar serialin e ndaluar në shtetin komunist nga Kina në një USB të fshehur dhe burimet thonë se ai do të ekzekutohet nga skuadra e pushkatimit, mënyra sesi edhe lojtarët në dramën koreane vriten një nga një.

Sipas një raporti nga Radio Free Asia (RFA) , pasi kontrabandoi serialin e ndaluar në vend, burri shiti 7 kopje për 7 shtudentë. Njëri prej tyre u dënuar me burgim të përjetshëm, ndërsa gjashtë të tjerët që ndoqën shfaqjen janë dënuar me pesë vjet punë të rëndë.

Megjithëse “Scud Game” është “mbreti” i Netflix, ai është kategorikisht i ndaluar në Korenë e Veriut!

“Squid Game” është një nga serialet më të ndjekur, por është paradoksale sesi personat që e shohin atë në Korenë e Veriut vriten!