BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Aktualitet

Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur, kolegët rrëqethin me mesazhin: U prehsh në paqe njeri i mirë! I pabesi nuk e lejoi të...

Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur, kolegët

Mjeku psikiatër i spitalit të Krujës, Përparim Pengili është ndarë nga jeta ditën e djeshme si pasojë e COVID-19. Doktori i njohur që kishte punuar në disa fshatra dhe në spitalin e Krujës ku kishte qenë edhe drejtues  e humbi luftën me sëmundjen që deri tani ka marrë shumë mjekë në Shqipëri.

Për shkak të shtyrjes, 72-vjeçari në muajin shkurt të këtij viti kishte dalë në pension. Largimi i Pengilit nga jeta ka tronditur përpos familjes dhe kolegët që e vlerësojnë për përkushtimin që ka pasur, por që nuk arriti që të shijonte pensionin.

“Me hidherim te thelle duam te ndajme me ju lajmin e trishte qe doktor Perparim Pengilin nuk do e kemi me mes nesh. Edhe nje tjeter bluze e bardhe humbi jeten.

Sherbeu ne spital me perkushtim, per te gjithe komunitetin, deri ne muajin shkurt te ketij viti dhe covidi i pabese nuk e lejoi te shijonte pensionin. U prehsh ne paqe njeri i mire” shkruan kolegët.