BREAKING NEWS

A ishin çështjet e nxehta ditën e sotme prioritet? Kushtetuesja nis nga puna me seancën e parë! Zbardhen vendimet e rëndësishme dhe çfarë u diskutua

A ishin çështjet e nxehta ditën e sotme prioritet?
x

Aktualitet

Koronavirusi lë pasoja te njerëzit e prekur që shërohen? Mjeku jep përgjigjen e qartë dhe ka një kërkesë për qeverinë

Koronavirusi lë pasoja te njerëzit e prekur që shërohen?

Epidemiologu Dritan Ulqinaku tha për emisionin Repolitix se koronavirusi nuk lë pasoja te njerëzit që e kalojnë. "Nuk lë asnjë pasoja" tha ai. Por çfarë duhet të bëhet me masat shtrënguese?

Ulqinaku u shpreh se masat e forta duhet të fillojnë që të liberalizohen, por me kujdes. "Vendet që përdorin vaksinën e tuberkulozit kanë më pak të prekur se pjesa tjetër që nuk e aplikon. Mendimi im është që ne duhet të tentojmë ti heqim masat, pasi mund të jetë bashkudhtarë i jetës sonë për shumë vite. Këtë nuk e di njeri.

Personalisht do të isha për liberalizimin e masave për ta konsideruar si sëmundje si gjithë të tjerat, por gradualisht duke ruajtur masat e distancimit, jo kthim menjëherë si para 8 marsit. Por me disa fasha dhe gradualisht" tha ai.

Më të lexuarat