BREAKING NEWS

Rritet sërish ndjeshëm numri i të infektuarve me COVID-19 në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja u shënuan në 24 orët e fundit

Rritet sërish ndjeshëm numri i të infektuarve me COVID-19 në
x

Aktualitet

Koronavirusi “mbërthen” Shqipërinë, reagon ashpër mjeku: Ata nuk kanë lidhje me shëndetësinë. Nuk e di sa orë punë ka bërë...

Koronavirusi “mbërthen” Shqipërinë, reagon

Mjeku Petrit Vargu, a shprehur rezerva se si po e menaxhon qeveria situatën e koronavirusit në vendin tonë.

“Në një alarm ku e gjithë bota është ngritur në këmbë, ne kemi disa drejtues që nuk kanë lidhje me shëndetësinë, me spitalet, dhe në vetë faktin që në Ministrinë e Shëndetësisë është vetëm një mjek, dhe nuk e di sa orë punë ka bërë. Kemi staf totalisht amatoresk, ka terr informatv” shprehet Vargu në Ora news.