BREAKING NEWS

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë, zv/ministra, drejtorë e ish-anëtarë të LSI, zbulohen emrat që spostojnë veteranët

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë,
x

Aktualitet

Koronavirusi të prek dy herë? Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë: Deri tani janë vetëm tre raste të vërtetuara. Ja çfarë dimë për imunitetin

Koronavirusi të prek dy herë? Shefi i Laboratorit të

Andi Koraqi, shef i Laboratorit të Mikrobiologjisë ka folur për frikën e riinfektimit nga COVID-19. Mjeku tha se deri tani në botë janë vërtetuar tre raste që janë prekur dy herë nga virusi. Por, z. Koraqi solli dhe rastin e një pacienti të tij që ishte prekur dy herë.

“Një opinion i përgjithshëm është se sars-covid-2 lë një imunitet jo të përhershëm. Është e paqartë se sa zgjat imuniteti. Deri tani janë vetëm tre raste të vërtetuara. Kam pasur një pacient që ka dalë pozitiv dhe doli sërish pozitiv. Kjo pasi herën e parë nuk kishte krijuar antitrupa”, u shpreh doktori për Euro News.

 

Më të lexuarat