BREAKING NEWS

'Testi i uthullës', mësoi si funksionon taktika që aplikon ushtria amerikane për të zbular personat e infektuar nga COVID-19

'Testi i uthullës', mësoi si funksionon taktika që
x

Aktualitet

“Koronavirusi u neglizhua nga shtetet evropiane”, pedagogu i njohur paralajmëron ndryshimin e madh që do sjellë kriza

“Koronavirusi u neglizhua nga shtetet evropiane”, pedagogu i njohur

Nezir Kraki, pedagog në universitetin “Paris Est Creteil”, në një lidhje me Abc Neës ka folur për pandeminë e Covid-19 dhe si po përballohet në Francë, por jo vetëm.

Pedagogu mes të tjerash ka thënë se mjekësia franceze është e avancuar në shkencë, por në spitale nuk ka infrastrukturë.

Kraki ka shtuar se Franca dhe vendet e tjera të BE e neglizhuan koronavirusin, duke menduar se nuk do të dilte nga Azia. Sipas tij, pas kapërcimit të kësaj krize shumë ligje do të ndryshojnë.

“Të gjitha kanë qenë, edhe KE edhe kancelaria edhe në Franca, qeveria e ka pranuar nje pjesë të fajit sepse e kanë neglizhuar. Menduan se ai virus do të qëndronte vetëm në Azi. Kur e kuptuan ishte shumë vonë. Kjo krizë do ndryshojë me dhjetëra ligje në BE dhe në vendet anëtare”.