BREAKING NEWS

Ekipi i Donald Trump publikon VIDEO-SKANDALIN me zgjedhjet

Ekipi i Donald Trump publikon VIDEO-SKANDALIN me zgjedhjet
x

Aktualitet

KPA e riktheu në detyrë, Fuat Vjerdha jep meszhin e fortë për vettingun: 6000 qytetarë firmosën një peticion për...

KPA e riktheu në detyrë, Fuat Vjerdha jep meszhin e fortë

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të Shkodrës për të nisur nga puna me dhjetëra dosje. 

Pasi Komisioni i Posaçëm i Apelit (KPA) e riktheu ne detyrë Fuat Vjerdha kryetar i Gjykates se Apelit Shkodër është shprehur i emocionuar dhe i kënaqur që dinjiteti i tij u vu në vend duke u bërë i pari në sistemin e drejtësisë që rikthehet në detyrë.

Vjerdha tha se kane qenë më shumë se 6000 qytetarë shkodran që kanë firmosur peticion për rikthimin e tij në radhët e drejtësisë

Ai tha se vettingu ka bërë që sistemi i drejtësisë të mbingarkohet. Pavarësisht se ai e ka pësuar nga fillimisht nga vettingu Vjerdha ka sërish mbështet reformën në drejtësi.