BREAKING NEWS

Meta në shtator rrezikon të bllokojë qeverinë e re, tentativa në prapaskenë për të vonuar plotësimin e Kushtetueses dhe shkarkimin e presidentit

Meta në shtator rrezikon të bllokojë qeverinë e re,
x
BREAKING NEWS

Trupat amerikane nuk largohen, SHBA mesazh të fortë rusëve se do qëndrojnë në Shqipëri edhe pas “Defender”-it për të stërvitur ushtrinë shqiptare

Trupat amerikane nuk largohen, SHBA mesazh të fortë rusëve se do
x
BREAKING NEWS

Berisha nën terrorin e bashkëqeverisjes Rama-Basha, ish-kryeministri i shqetësuar nga lëvizjet e ndërkombëtarëve dhe surprizat e shtatorit

Berisha nën terrorin e bashkëqeverisjes Rama-Basha, ish-kryeministri i
x
BREAKING NEWS

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja kush rrezikon largimin dhe ndryshimi i strukturës së ministrive

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË! Gjen vdekjen e papritur ish-zyrtarja e lartë shqiptare, dyshohet se ra nga kati i 5 i banesës (EMRI+FOTO)

E TRISHTË! Gjen vdekjen e papritur ish-zyrtarja e lartë shqiptare,
x
BREAKING NEWS

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin që do të fundosë SHBA: Kjo parti shumë shpejt do të zhduket...

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin
x
BREAKING NEWS

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve në vend rritet shpejt, ministria zbardh shifrat më të fundit

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve
x
BREAKING NEWS

Berisha “u shkel syrin” amerikanëve nga Kuvendi i PD, i jep mbështetje Bashës dhe lajmëron se nuk do prishë marrëveshjen për rikthimin në krye të partisë

Berisha “u shkel syrin” amerikanëve nga Kuvendi i PD, i jep
x

Aktualitet

KPA e riktheu në detyrë, Fuat Vjerdha jep meszhin e fortë për vettingun: 6000 qytetarë firmosën një peticion për...

KPA e riktheu në detyrë, Fuat Vjerdha jep meszhin e fortë

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të Shkodrës për të nisur nga puna me dhjetëra dosje. 

Pasi Komisioni i Posaçëm i Apelit (KPA) e riktheu ne detyrë Fuat Vjerdha kryetar i Gjykates se Apelit Shkodër është shprehur i emocionuar dhe i kënaqur që dinjiteti i tij u vu në vend duke u bërë i pari në sistemin e drejtësisë që rikthehet në detyrë.

Vjerdha tha se kane qenë më shumë se 6000 qytetarë shkodran që kanë firmosur peticion për rikthimin e tij në radhët e drejtësisë

Ai tha se vettingu ka bërë që sistemi i drejtësisë të mbingarkohet. Pavarësisht se ai e ka pësuar nga fillimisht nga vettingu Vjerdha ka sërish mbështet reformën në drejtësi.