Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Krahasoi qeverinë me prindërit/ Studenti i jep një mesazh Ramës

Postuar: 12/12/2018 - 13:54

Kryeministri Edi Rama e krahasoi qeverinë me prindërit duke e barazuar situatën e krijuar nga protesta e studentëve me atë në një familje. Ai tha se prindërve nuk iu kërkohet dua këtë dhe pikë.
 
Por sot një student i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë, referuar kësaj analogjie, duke i kërkuar të investojë tek e ardhmja.
 
“Dua t’i shpjegoj kërkesat tona shumë thjesht që ta kuptojnë dhe ata të klasës së parë se ndoshta nuk po na kuptojnë. O babi, qeveria ime është babi, mos i dërgo lekët për kokainë, për klube nate por investo tek unë për shkollën, për dijen time, për të ardhmen time, për të ardhmen e gjithë neve, për të ardhmen e Shqipërisë”, tha studenti.
 
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar studentëve dialog dhe ndërtimin e një ure komunikimi, duke premtuar se do shkojë përtej kërkesave të tyre por nga ana e të rinjve ka pasur përgjigje negative deri tani.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 18:48

Gazetari investigativ, Artan Hoxha u shpreh se familja Balili, edhe nëse disponon video të politikanëve në kompleksin e tyre turistik, nuk do t’i bënin ato publike.
 

Postuar: 16/01/2019 - 18:39

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Vlorës pasi gjatë kontrollit të ushtruar në bane

Postuar: 16/01/2019 - 18:14

Është shpëtuar ditën e sotme një 68-vjeçar i sëmurë, i cili ishte i bllokuar nga bora.

Postuar: 16/01/2019 - 18:12

Klemed Balili përfundoi pas hekurave një ditë më parë, duke rrëmbyer të gjithë vëmendjen e opin

Postuar: 16/01/2019 - 17:21

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme plenare për votimin e dekreteve të Presidentit Ilir Meta për sh

Postuar: 16/01/2019 - 17:17

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar detaje sa i takon intervistës së realizuar me Klement Balilin.

Postuar: 16/01/2019 - 16:46

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim ditën e sotme