BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Aktualitet

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm, Eni Vasili ndërhyn urgjent: Ndalo, mos hap panik ose do të heq mikrofonin

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm, Eni Vasili

Kreshnik Spahiu tha se shteti nuk po menaxhon situatën por po bën shoë në televizion. Ai tha se rrezikohet të dalë gazi, uji dhe të fundosë qytete të tjera. Mund të ndodhë një katastrofë të madhe.

Në mënyrë urgjente ka ndërhyrë drejtuesja e emisionit Eni Vasili e cila i ka kërkuar të mos përhapë panik.

Debati i fortë

“Këta thonë hajdeni bëhemi bashkë. Nuk mund të bëhen bashkë. Nuk mund të bëhen bashkë vrasësi me viktimën. Këta dalin dhe bëjnë show në televizione. Po a e dinë çfarë dëmi i janë shkatërruar rezervuare, diga? Rrezikohet të dalë gazi, uji dhe të fundosë qytete të tjera. Mund të ndodhë një katastrofë të madhe”- u shpreh Spahiu.

“Ndalo. Spahiu ndalo ose do të heq mikrofonin përgjithmonë. Ndalo dhe mos përhap panik me gaz dhe ujë. Në qoftë se nuk e ke si informacion të sigurt ndalo. Nëse e ke si informacion shko denonco në prokurori- i tha Eni Vasili, Spahiut.

Ndërhyri edhe sizmologu Duni ku tha se rezevaret dhe digat janë struktura  që janë ndërtuar për të përballuar rreziqe natyrore të tilla. Nuk ka vend për panik”,tha Duni.