BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Aktualitet

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe

Jursiti Kreshnik Spahiu tha për Euronews Albania se ngjarja e ndodhur në Veri të Kosovës është një ngjarje e rëndë e cila nuk u menaxhua siç duhet nga qeveria e Albin Kurtit.

Ai tha se pa mbështetjen e Bashkimit Europian dhe Amerikës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të mund ta ruante sovranitetin e vendit asnjë ditë të vetme.

“Nëse tërhiqen Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian nga kosova, për sa orë mund ta ruajë sovranitetit e vetë albin Kurti? Albin Kurti është i paaftë për të mbrojtur sovranitetin e Kosovës, pa mbështetjen e shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian. Ne luftuam për shekuj dhe nuk e fituam pavarësinë e Kosovës.

Ne e fituam pasi paraardhësi i Blinken derdhi lot, deri gjak dhe derdhi miliarda dollarë për pavarësinë dhe ndërtimin e shtetit të Kosovës. Tani na del një lider atje dhe na thotë se ne jemi sovranist. Nuk ka dëm më të madh se sovranizmi kundër SHBA-së dhe BE-së, ky është anti-shqiptarizëm dhe mision anti-kombëtar”,-tha juristi Kreshnik Spahiu.