BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Aktualitet

Kreshnik Spahiu shpërthen ndaj britanikëve: Shqiptarët po paragjykohen! Nuk ia mësuan ata drogën anglezëve, gjetën terren dhe vepruan

Kreshnik Spahiu shpërthen ndaj britanikëve: Shqiptarët po

Ai u shpreh se anglezët nuk janë konsumatorë të rregullt të drogërave sepse shqiptarët ndërtojnë shtëpi bari, por është e kundërta sipas tij shqiptarët gjejnë terren dhe veprojnë.

Këtë shembull ai e krahasoi dhe me shtete të tjera në të cilat shkojnë grupe të caktuara me profesione të njëjta ndërsa sipas Spahiut Britania është një gravitet narkotik që e thith këtë kategori të trafikut.

“Unë do të doja të jepja tre detaje që nuk dihen. Anglezët konsumojnë drogën sepse e tregtojnë shqiptarët apo shqiptarët e tregtojnë sepse Anglia është numri 1 i konsumit në Europë. Është e dyta, nuk e filluan konsumin e drogës për shkak se shqiptarët ndërtuan shtëpitë e barit në Angli. A është kryeministri anglez racist apo paragjykues, jo nuk është racist se një kryeministër e ngjyrë nuk mund të jetë racist por është paragjykues. Duhet të kuptojmë që problemi i emigracionit dhe krimit në Britani nuk është shqiptar, kufijtë integral të Anglisë rrezikohen nga emigracioni. Duhet të dimë që ndonëse polakët janë 40 mijë banorë në 2021 ka pasur 800 polakë në burg ndërsa shqiptarët ndonëse janë më pak se polakët ka pasur mbi 1000 të burgosur për trafik droge por nuk janë në nivelin e mafias. Pse nuk ka shtëpi bari në Gjermani? E lufton shumë dhe ka kanalizuar emigracionin, në Greqi shkojnë fermerët, në Kanada shkojnë inxhinierët, në Gjermani shkojnë mjekët pse shkojnë në Britani ata që duan të ndërtojnë shtëpi bari? Se Britania është një gravitet narkotik që e thith këtë kategori të trafikut dhe duhet të pranojmë realitetin Nuk ia mësuam ne drogën konsumi më i madh në të gjithë Europën është në Britani aty kanë gjetur terren.”- tha Spahiu.