BREAKING NEWS

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen disa akse rrugore duke filluar nga ora 08:00, ja si do kryhet qarkullimi (Harta)

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x

Aktualitet

Kreu i LDK-së i jep 'shuplakën fatale' Kurtit: Moskoordinimi me aleatët akt antishteteror, ku jemi nisur me këtë Kryeministër?

Kreu i LDK-së i jep 'shuplakën fatale' Kurtit: Moskoordinimi

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka bërë një reagim për zhvillimet në veri të vendit dhe për qëndrimin e SHBA-së ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë për t’i çuar kryetarët e rinj në objektet e komunave nën përcjelljen e policisë.

Abdixhiku thotë se moskoordinimi me SHBA-në është akt antishtetar.


Ai tutje ka pyetur Kurtin se kujt i shërben dhe kush përfiton kur Kosova ia dhuron Serbisë të gjithë aleatët .

Reagimi i plotë:  


Moskoordinimi me aleatë – në veçanti me SHBA-të – është thejsht akt antishtetar.

Kujt i shërben kjo politikë?

Kujt i shërben një Kryeministër si ky?

Kush përfiton kur Kosova i dhuron Serbisë të gjithë aleatët e saj? Ky s’mund të jetë çmimi ynë.

Në mbështetje të plotë të djemve tanë me shërbim në veri. Në kërkesë të paalternativë për koordinim të ngushtë me aleatë. Politika e matur, politika me miq, është rruga e vetme e Kosovës. Gjithçka tjetër çon në theqafje; ku jemi nisur me një Kryeministër si ky!